Top

Toz Klor

Toz kloru kullanmak için çeşitli yollar vardır. Toz kloru bir miktar suda çözdükten sonra direkt havuza atabilirsiniz ya da havuzunuzda otomatik klor ayarlayıcı ekipman varsa o ekipmanın ön gördüğü şekilde ekipmanı kullanabilirsiniz. Klor miktarının iyi ayarlanması gerekmektedir. Uygun ve doğru şekilde kullanıldığı takdirde klorlu su yutulsa bile zarar vermemektedir.

Havuzun dezenfeksiyonunda mutlaka klor kullanmak gereklidir.

Doğru doz tespit edilmeli ve toz klor bu şekilde bilinçli kimselerce kullanılmalıdır çünkü doz aşımında bazı belli başlı yan etkiler görülür. Gözlerde kızarıklık ve deride oluşan küçük şişlikler bunların başlıcalarıdır.

Toz klorun gerektiği gibi kullanımında yan etkisi olmasa da paketlenmiş toz klorun solunması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Toz klorun az bir miktar solunmasında boğazda kuruluk, burunda kaşıntı oluşabilir.

Ancak toz klorun ciddi miktarda solunmasında ciğerlerde tahriş oluşur. Müdahale edilmezse kusmaya sebep olabilecek ciddi zehirlenmelerle karşılaşılır. Bu yüzden kullanım sırasında ekstra özen gösterilmesi gereklidir.

Bu yüzden toz klor paketlerinin üzerinde de yazdığı gibi çocuklardan uzak ve kuru bir yerde muhafaza etmek çok önemlidir.

Her ne kadar toz klor kendine ait paketinde kolaylıkla saklanabilirmiş gibi görünse de toz klor nem aldığı takdirde içeriğindeki aktif madde bozulacağından kuru yerde saklanmazsa kullanılamaz hale gelecektir.

Toz klor ihtiyaçlarınız için şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.